Le Concept studio

Návrh bydlení v secesním domě

Prostor pro návrh se nachází v krásném secesním domě z roku 1911. Dům je situovaný v centru Brna na ulici Čápkova 14/6 poblíž Obilného trhu. Čtyřpodlažní dům je zvenku zrekonstruován, včetně nových oken. Rekonstrukce proběhla v roce 2018. Prostor pro návrh se nachází v bytě 3+1 na čtvrtém podlaží. Byt má celkovou rozlohu 83,3 m2 + dva menší balkony 7,97 m2. Momentálně je minimálně obývaný a v původním stavu. V bytě jsou vysoké stropy, původní dvoukřídlé dveře a plovoucí parkety.

Zachování historických prvků

I když cílem projektu bylo navrhnout pouze kuchyň s jídelnou a relaxační částí, při návrhu byl brán v úvahu celý prostor bytu a historický secesní dům, jako celek. Záměrem bylo oživit autentické původní prvky doby, ve které dům vzniknul a propojit je s dnešními moderními nároky na bydlení. Mezi vybrané autentické prvky, které jsou v návrhu zachovány, patří dřevěná podlaha ve vzoru rybí kosti a původní kazetové dveře. Také radiátory v retro žebrové podobě, nebo keramické vypínače by měli být vybrány s ohledem na historický kontext domu. Celý interiér je navržen v přirozených barvách dřeva, bílé plochy kombinované s tlumenými odstíny světle zelené a slonovinové kosti doplňuje černá barva.

Půdorys

Chodba

Dlouhá úzká chodba je navržena v bílých barvách, tak aby vynikly historické prvky jako je dřevěná podlaha a kazetové dveře. Na levé straně je umístněno velké zrcadlo, které chodbu opticky zvětšuje. Přes prosklené dveře se nabízí pohled do obytné části bytu. Kuchyň není na první pohled vidět.

Zóna stolování

Zóna stolování zahrnuje jednoduchý bílý jídelní stůl od Mutto, osvětlený lampou Tolomeo, u kterého jsou umístněné čtyři židle Hay. Další možnost ke stolování je u barového stolu, který volně stojí u ostrůvku. Stůl je možné libovolně posouvat a nabízí možnost sezení na dvou barových židlích Nikari.

Relaxační zóna

Bílá pohovka i další bílý nábytek a doplňky krásně vynikají na zeleném pozadí. Relaxační zóna nabízí odpočinek na originální pohovce Edra Standard od Francesca Binfarého, evokující ledové kry. Pohovka s „chytrým“ polštářem, funguje jako opěrák i područka zároveň. Zónu doplňují dva mobilní stolky Mutto k odkládání nápojů a mega lampa Tolomeo. V blízkosti jídelního stolu je umístněná závěsná skříňka, kde je možné ukládat ať nádobí ke stolování, tak např. i knihy, časopisy a jiné drobnosti.

Napište nám